İçgörüler

Müzakerecilerin yalnızca %15’i işin başında karşı tarafın ne istediğini kavrayabiliyor

 

%27’si tekliflerini toplantıdan önce oluşturup uygulayacağından emin olabiliyor

 

%60’ı müzakereye hiçbir şekilde taviz verme niyeti olmadan girmektedir

 

Müzakerecilerin yalnızca %15’i işin başında karşı tarafın ne istediğini kavrayabiliyor

 

%27’si tekliflerini toplantıdan önce oluşturup uygulayacağından emin olabiliyor

 

%60’ı müzakereye hiçbir şekilde taviz verme niyeti olmadan girmektedir

 

Broşürler

MÜZAKERE TEMELLERİ ATÖLYESİ

Müzakere Temelleri Atölyesi size müzakerede kontrolü elinizde tutma konusunda hayatınızı değiştirecek bir yolculuğa çıkarır

SÜRDÜRÜLEBİLİR MÜZAKERE YETENEKLERİ ONLINE

Dijital ortamda, yetenekler yolculuğunuza başlayın

MÜZAKERE’YE GİRİŞ

Müzakere sürecine giriş

MASTER PROGRAMI BROŞÜRÜ

Sürdürülebilir Müzakere Yetenekleri (SMY) Eğitimi'ne daha önce katılmış kurumsal gruplar için iş dünyalarına özel odaklanarak uygulanan becerilerin işletmeye uygulanabilirliği açısından çıtayı yükselten bir atölyedir.

MÜZAKERE BECERİLERİ YETENEK ANALİZ BROŞÜRÜ

Kendinize ekibinizin ya da işletmenizin müzakerede ne kadar başarılı olduğunu hiç sordunuz mu? Müzakere Yetenekleri Yeterlilik Anketi çalışanlarınızın dünya çapında en uygulamalara göre ne durumda olduğunu değerlendirerek size güçlü noktalarınızı ve geliştirilmeye açık yönlerinizi görmenize yardımcı olacak bir rapor hazırlar

MÜZAKERE YETENEK MATRİKSİ SONUÇ RAPORU

2015 yılında, Scotwork şu soruyu ele almak için bir Müzakere Becerileri Yetenek Anketi geliştirdi: "Çalışanlarım ne kadar iyi pazarlık yapıyor?" 2020’de müzakerecilerin kendi kapasiteleri, eksik yönleri ve müzakere süreçleriyle ilgili düşüncelerini içeren en kapsamlı araştırma verilerine sahip olduğumuzu söyleyebiliriz.

EN İYİ SONUÇLAR

Scotwork eğitimi alanlar, performanslardaki gelişme, finansal geri dönüş ve kişisel kazançlar

MÜZAKERE PROFİLİ

Müzakerecilerinize kendilerini geliştirecek gücü verin

e-Kitaplar

GLOBAL MÜZAKERE YETENEKLERİ YETERLİLİK RAPORU

Bu raporda dünyanın her yerinde iş çevrelerinde alış veriş ve pazarlık sürecini kendi lehinize yürütmeniz için geliştirilen ve kullanılan yetenekler ve taktiklerle ilgili en kapsamlı deneyimler yer almaktadır. Bu deneyimleri paylaşanlar arasında en üst düzey yöneticilerden satış direktörlerine, tedarik şeflerinden perakende kategorilerinin satın almacılarına kadar çok çeşitli profiler bulunmaktadır. Profesyonel müzakereci olmayan bu kişilerin hepsi düzenli olarak şirketlerinde müzakere yürütmektedir.

BELİRSİZLİK ORTAMINDA MÜZAKERE

Geçtiğimiz aylarda şimdiye kadar hiç görülmemiş karmaşıklıkta bir dönemle başetmeye çalıştık. Yaşadığımız karmaşa ortamı bizi belirsizlik durumundan süper belirsizlik durumuna taşıdı, alışık olduğumuz davranışları sergilememizi güçleştiren bir akıl tutulması yaşadık. Bu e-Kitap işte bu süper belirsizlik ortamında daha başarılı müzakereler yapmak için gerekli bazı strateji, taktik ve yeteneklerle ilgili fikirler sunuyor.

MÜZAKERE EVDE BAŞLAR

Krizleri aşmak için hepimiz birbirimize kenetlenerek birlikte çalışmalıyız. Fakat bu günlerde evde çok vakit geçirdiğimiz dönemde ortaya çıkabilecek yeni baskılar altında aileler, hane halkı ihtilaftan uzak ve işbirliği ruhu içinde nasıl kalabilir? Siz ve birlikte yaşadığınız kişiler birbirinizle çatışmadan, evin içinde savaş çıkmadan istediklerinizi nasıl elde edebilirsiniz? Bunun cevabı bazı müzakere yeteneklerini kullanmak olabilir. İşte müzakere tekniklerini eve kapalı olduğumuz dönemin herkes için daha katlanılabilir geçmesini sağlayacak şekilde kullanmanın yedi kolay yolu.

SANAL MÜZAKERE İÇİN EN YARARLI ÖNERİ VE İPUÇLARI

Halen kullandığımız müzakere yollarını yeni bir duruma nasıl uygulayacağımızı düşünmek zorundayız, öyleyse herşeyi ters yüz edelim, video konferans platformlarını farklılık yaratacak şekilde kullanmamızı sağlayacak yollar bulalım.

E-POSTA İLE MÜZAKERE

E-posta uygun ve elverişli bir araçtır, yetenek eğitimi almış ya da almamış bütün müzakereciler için tehlikelere açıktır. Bu e-Kitap, e-posta ile müzakere yapmanın temel ipuçlarını öğretir.

TELEFONLA MÜZAKERE

Telefonla müzakere yapmanın temel ipuçları

ATAK OLUN – MÜZAKERE YETENEKLERİ İPUÇLARI

Müzakere yeteneği ipuçlarımız oldukça karmaşık analizlerin özünün günlük hayatta kullanılabilecek şekilde sade, pratik, anlaşılır bir dil ve tekniklerle sunulmuş şeklidir. Bu e-Kitap başarılı bir müzakere için kullanılabilecek en önemli 10 yetenek ipucunu içermektedir.

MÜZAKERE SÜRECİNDE KULLANILAN HİLELER VE BUNLARI AYIRT ETME YOLLARI

Müzakere süreci tehlikelerle dolu olabilir. Kontrolü elinizden alıp sizi müzakere masasından boş elle göndermeye yarayan onlarca hileli taktik vardır. Bu hileleri tespit etmesi zor ve etkileri de çok acımasız olabilir. Sizi savunmasız bir anda yakalayıp ardı ardına taviz vermeye zorlayabilirler. Bu tehditleri görmek ve yolunuzdan uzaklaşmamak müzakerelerinizi kontrolü kaybetmeden daha iyi yürütmenizi sağlar.

MÜZAKERE SÜRECİNDE KULLANILAN HİLELER VE BUNLARI AYIRT ETME YOLLARI 2

Scotwork uzmanları dünyanın her yerinde her gün süregelen müzakereleri izler. 100,000 saati aşan iş anlaşması analizi ile ortaya en hafifinden en ağırına kadar kullanılan bütün taktiklerin kol gezdiği bir mayın tarlası çıkardık. Bu hileleri anlattığımız Müzakere Sürecinde Kullanılan Hileler Bölüm 1 çok beğenilince onlara en ünlü 10 müzakere hilesini ekleyerek Müzakere Sürecinde Kullanılan Hileler Bölüm 2’yi hazırladık.

MÜZAKERE HAZIRLIĞINDA 5 İPUCU

Hazırlık için yardıma mı ihtiyacınız var? İşte müzakerelerinize hazırlanmada 5 kolay ipucu.

10 MÜZAKERE İKİLEMİ

İlk kim başlamalı? İstediğim şeyin sorusunu sorabiliyor muyum? İşte müzakerecilerin en fazla karşı karşıya kaldığı 10 ikilemin listesi:

MAAŞINIZ İÇİN MÜZAKEREDE 10 İPUCU

Yakın bir zamanda maaşınızla ilgili bir karar mı verilecek? İşte maaş paketinizle ilgili müzakere için 10 temel ipucu.

CEVAP İSTEYEN BİR MÜZAKERECİ İÇİN 10 İPUCU

Karşı taraftan ihtiyacınız olan bilgileri almakta sorun mu yaşıyorsunuz? İşte müzakerede soru sorma yöntemiyle ilgili 10 ipucu.

Raporlar

Dealing With Difficult People

Alan Smith
İndir

Negotiation Is A Trading Process

Robin Copland
İndir

Hope Is Not A Strategy

John McMillan
İndir

The Benefits of Scotwork Negotiation Skills Training

Nick Ford - Director, Global Client Operations at WPP

Scotwork Essentials - Short Clip

Annabel Shorter - Senior Consultant at Scotwork

Scotwork Negotiating Essentials - Detailed Clip

Scotwork Preparation Tool Tutorial

Bir İngiliz ile Müzakere Ederken

İyiniyet Dipsiz Bir Kuyudur

Limon Kardeşler

Her Teklif Bir İhtiyaçtan Doğar

Şikayette Bulunan Taraf Öneride Bulunsun

Teklifin Üstüne Hemen Atlamayın

Inbox'unuzu Hafifletin