MÜZAKEREDE SINIFINIZIN EN İYİSİ OLUN

Şirketinizin müzakerelerdeki yeterlilik seviyesini nasıl değerlendiriyorsunuz? İlk adımdan başlayarak nasıl hazırlanıyorsunuz? İşiniz için önem taşıyan bir sonraki kritik iş anlaşması için doğru ekip, strateji ve yeteneklere sahip misiniz? Yaptığınız en son büyük müzakerede sonuç aldınız mı? Scotwork’ün kıdemli müzakere danışmanları sizinle birebir çalışarak bu sorulara ve başka kritik sorularınıza cevap arar. Deneyimlerimizi paylaşarak stratejilerinizi geliştirir, yeteneklerinizi bir üst düzeye çekerek size iş dünyasındaki en iyi uygulamaları kazandırırız. Böylece sizi rekabette ileri taşırız.

YETENEK MATRİKSİ

Şirketiniz müzakerede ne kadar etkili? Sektörünüzdeki örneklerin gerisinde, ilerisinde ya da onlarla aynı çizgide misiniz? Hangi konularda iyisiniz, hangi konularda eksiklikleriniz var? Düzey belirleme hizmetimizle yeterlilik düzeyinizi ölçebilir ve müzakere performansınızı nasıl ve hangi yönlerden en yüksek düzeye getirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Anketimize katılın

Çalışanlarınızın güçlü ve başarılı bir müzakereci olmak için gerekli niteliklere sahip olup olmadığını öğrenebilirsiniz. 75-soruluk Müzakere Yetenek Matriksi ile müzakere ile ilgili işinize özel en ayrıntılı bilgi ve verileri elde edebilirsiniz. Sonuçlar size aşağıdaki noktalarla ilgili ayrıntılı bir rapor sağlayacaktır: 

  • Çalışanlarınız müzakerede ne kadar etkili
  • Çözülmesi gereken yaygın sorunlar
  • Beceri veya eğitim açısından giderilmesi gereken eksikler
  • Yetenek eğitimindeki öncelikleriniz
  • Müzakere yeteneklerine yaptığınız yatırımın potansiyel geri dönüşü
  • Sektördeki başka şirketlere göre durumunuz

Karşılaştırmayı nasıl yapalım?

Müzakere yeteneklerinizin rakiplerinizin yeteneklerine göre ne durumda olduğunu hiç merak ettiniz mi? Müzakere Yetenek Düzeyi Matriks Anketimizi pek çok iş kolundan çok sayıda katılımcı doldurmuştur. Bu ölçütler sizin kendinizi sektörünüzde ve bölgenizdeki benzer iş kollarındaki işletmelere göre değerlendirmenizi sağlar. Aldığınız puanları sektör ortalamasında en iyi durumda olan şirketlerle karşılaştırın. Rakiplerinizi nerelerde geçtiğinize ve nerede geride kaldığınıza bakın. En önemlisi de daha rekabetçi bir aktör olabilmek için geliştirmeniz gereken yeteneklerin ve stratejilerin farkına varın.

 

Daha fazla bilgi için hemen müzakere uzmanlarımıza ulaşın

MÜZAKERE KOÇLUĞU

Bazı müzakereler en usta müzakerecilerinizi bile zorlayabilir. Kıdemli uzman danışmanlarımız müzakerenizin başarılı geçmesi için size özel destek sağlar. Ekibinizin bir parçası olarak hizmet veriyoruz. Müzakerecilerinize birebir eğitim verip senaryo provaları ve tekliflerle ilgili alıştırmalar yaptırarak ilk adımdan son adıma kadar rehberlik ediyoruz.

Kazanan tarafta olmak için

İster çok büyük bir iş anlaşmasının müzakeresi, büyük bir global iş anlaşması ya da sendika konularıyla ilgili bir görüşme olsun, Scotwork her türlü müzakerede çalışanlarınıza rekabet avantajı sağlar. Kıdemli danışmanlarımız çok köklü müzakere deneyim ve bilgilerini kullanarak sizin iş anlaşmalarında ustalaşmanızı, deneyim kazanmanızı ve önceden hazırlıklı olmanızı sağlarlar. Müzakerecilerinize rehberlik eder, işin ruhunu öğrenerek değişmelerini ve şirketinizin müzakere kapasitesinin dönüşmesini sağlarlar. Böylelikle işinizle ilgili kritik müzakerelerde çok daha etkili olma imkanı bulursunuz. Bu konuda daha gazla bilgi almak için hemen müzakere danışmanlarımızı arayın.

 

Daha fazla bilgi için hemen müzakere danışmanlarımıza ulaşın

MÜZAKERE SONRASI DEĞERLENDİRME

Müzakereniz bitti. Sular duruldu. Şimdi durup gerçeklerle yüzleşme zamanı. Acaba mümkün olan en iyi anlaşmayı yapabildiniz mi? Çok fazla mı taviz verdiniz acaba? Daha fazla taviz alabilir miydiniz? Yaptığınız iş anlaşmasının güçlü ve zayıf yönlerini değerlendirebiliriz. Böylece gelecek sefer daha iyi bir anlaşma yapma şansını bulursunuz.

Müzakereye-hazır olma kültürü kazanın

Sonucu değiştirmek için artık çok geç olabilir ama performansınızı değerlendirip dersler çıkararak sonraki büyük bir müzakeremizde daha başarılı olma şansına kavuşmuş olursunuz. Scotwork size müzakere odasında olan bitenlerle ilgili bağımsız bir uzman görüşü sunar. Müzakere sürecinin ve sonuçlarının adım adım geriye dönük bir analizini yaparak yolunda giden ve gitmeyen şeyleri belirleriz. Kaçırdığınız fırsatları işaret eder, ufak bir rota değişikliği ile müzakereyi nasıl çok daha lehinize sonuçlandırabileceğinizi gösteririz. Sizin yaklaşımınıza, tekniğinize ve yeteneklerinize dayalı olarak müzakereyi nasıl daha iyi yönetebileceğinizi bütün açıklığıyla gösteririz. Çalışanlarınıza ve ekibinize gelecekteki müzakerelere nasıl daha hazırlıklı ve güvenli girebileceklerini gösteririz. Bu konuda daha fazla bilgi için hemen müzakere danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için hemen müzakere danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz

En son Blog:

Not Going To

Don’t want to!!! Light at the end of the tunnel? Hope so, and not a train coming the other way. The revelation in the last few days about the success of not just one,...

En son Tweet:

Sekiz Adım Eğitim ve Danışmanlık A.Ş.
Sun Plaza Kat 13, Bilim Sokak
Maslak
34398 / İstanbul
Türkiye
+90 (0) 212 366 0251
iletisim@scotwork.com
Bizi takip edin
award 1.jpg
award 2.jpg
Scotwork CPD 2020