EKİBİMİZLE TANIŞIN

Scotwork ekibini yakından tanıyın. Tek tek hepimizin iş dünyasında gerçek müzakerelerle ilgili uzun yıllara dayanan bir deneyimi var. Çok farklı kökenlere ve iş birikimlerine sahibiz. Etkili iş anlaşmaları yapmaktan haz alan, başkalarına da aynı şekilde başarılı bir müzakereci olma yolunda yardım etmeyi misyon edinmiş bir ekibiz.

Mike Freedman

Lisans Sahibi Türkiye

32 senedir Türkiye'de çalışan İngiliz uyruklu olup çift vatandaşlığı vardır. 1981 yılında İngiltere'de Sheffield City Polytechnic'ten İnşaat Mühendis olarak mezun oldu ve 1985 yılında İkinci Boğaziçi Köprüsü müteahhitlerine inşaat teknolojileri ile ilgili tanıtım yapmak amacıyla İstanbul'a kısa bir ziyaret için gelmiş olmasına rağmen hala İstanbul'da bulunmaktadır.

Mike Türkiye'de 1989 yılından itibaren lojistik sektöründe çalıştı ve 1994 yılından itibaren Transbeynak firmasının Genel Müdürlüğünü yürüttü. Transbeynak, ilaç sektöründe geniş yabancı müşteri portföyüyle bu sektöre Türkiye'de ilk ve en büyük hizmeti sunan firmaydı. Mike şirketini 2003 yılında İngiliz Exel Logistics firmasına sattı, (daha sonra da DHL tarafından satın alındı) ve satışı takip eden senede, satış protokolüne göre Exel DHL'i desteklemeye devam etti. Mike 2004 yılından itibaren kendi kurduğu Midas Danışmanlık Ltd Şti ile Türkiye'ye yeni gelen veya gelmek isteyen yabancı firmalara değişik sektörlerde geniş kapsamlı danışmanlık ve müzakere hizmetleri sunmaktadır. 2008 yılında Scotwork Türkiye'yi kurup, Türkiye, Avrupa ve Orta Asya'da Scotwork Müzakere Yetenekleri kursları ve danışmanlık hizmetlerini binlerce müzakereceye sunmaktadır. Bu hizmetleri hem Türkçe hem de İngilizce olarak vermektedir.

Mike'ın eşi Türk, iki çocukları var, Mike'ın doğum yeri Manchester, Old Trafford idi, desteklediği futbol takımı Manchester United (doğal olarak).

Yeşim McKeag

Kıdemli Scotwork Danışmanı

İstanbul Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra, Uluslararası İşletme mastırı yapmış ve ardından 1997 yılında Unilever’de, Türki Devletlerle ticaret yapan departmanda, Lojistik Planlama Uzmanı olarak göreve baslamıştır. Daha sonra 17 ülke için kişisel bakım kategorisinden sorumlu Tedarik Zinciri Müdürü olarak çalışmıştır. Tüm kariyeri boyunca tedarikçilerden, distribütörlere, iç müşterilerden, devlet kademelerine kadar geniş bir yelpazede çok defa müzakerelerde bulunmuştur. 10 yıllık Unilever kariyerinden sonra İskoçya’ya taşınmış ve bir süre burada yaşadıktan sonra eşiyle beraber Türkiye’ye geri dönmüştür. Döndükten sonra Mimarlık ve Dekorasyon alanında faaliyet gösteren aile şirketinde Satış ve İş Geliştirme ile uğraşmış, bunun yanısıra çeşitli firmalara ihracat ve iş geliştirme konusunda danışmanlık vermiştir.

Yeşim, müzakereye ara verdiği zamanlarda romanı üzerinde calışmaktadır.

1973 doğumlu, evli ve bir kız çocuğu sahibidir.

Yeşim Cimcoz

Kıdemli Scotwork Danışmanı

George Mason Üniversitesinden mezun olduktan bir süre sonra Eğitim üzerine Yüksek Lisansını tamamlamıştır. ABD'de Kelly Services ve Manpower ile bir süre çalışmış, Türkiye'de kendi danışmanlık şirketi adına Levis, Xerox, Procter and Gamble ve Shell gibi çok uluslu şirketlere danışmanlık yapmış, daha sonra da akademik hayata geçmiştir.

Bilgi Üniversitesi ve Yeditepe üniversitelerinde, bölüm başkanlığı ve eğitmenlik görevleri üstlenmiş, akademik ve yönetim kurullarında yer almıştır. Kendi şirketi ile çalışma hayatına devam eden Yeşim internet üzerinden uluslararası projelerde yer almakta ve Türkiye'de bireysel ve grup danışmanlığı yapmaktadır.

2009 yılından itibaren geniş kapsamlı sektörlerde hem Türkçede hem de İngilizcede Scotwork Müzakere Programlarını düzenliyor.

Esin Akşener

Kıdemli Scotwork Danışmanı

Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, daha sonra Mühendislik Yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. 1996 yılında Koç Holding'in enerji sektöründeki şirketlerinden Aygaz A.Ş.'de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak profesyonel iş yaşamına başlamış, ardından hızlı tüketim sektöründe, PepsiCo ve Colgate Palmolive gibi çok uluslu şirketlerde insan kaynaklarının tüm alanlarında yöneticilik yapmıştır. Bu görevlerinde hem iç müşterilerle hem de hizmet alınan yerli ve yabancı tedarikçilerle farklı alanlarda müzakerelerde bulunmuştur. Aynı zamanda, bir kısmını kendisinin tasarladığı çok sayıda kurumsal eğitimde de eğitmenlik yapmıştır. Halihazırda insan kaynakları, eğitim ve liderlik gelişimi alanlarında çeşitli sektörlerde firmalara danışmanlık vermektedir.

Evli ve bir kız çocuğu sahibidir.

Senem Nane

Eğitim Koordinatörü

Mersin Toros Koleji’ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden mezun oldu. TNT Express’te İnsan Kaynakları departmanında 6 yıl çalıştı ve eğitimden sorumlu İnsan Kaynakları Şefi olarak görev yaptı. Oğlu doğduktan sonra Yaratıcı Drama ve Çocuk Yogası eğitimleri alarak çocuklarla çalışmaya başladı. Atatürk Üniversitesi AÖF Çocuk Gelişimi öğrencisi olan Senem, Hayata Renk Ver derneğinde hasta çocuklarla gönüllü çalışmalar yapmakta, büyük bir keyifle çocuklara okullarda,özel derslerde ve çeşitli merkezlerde Çocuk Yogası, Yaratıcı Drama ve Yaratıcı Okuma dersleri vermeye devam etmektedir.

Yannis Dimarakis

Firma Ortağı

İngiltere'de Essex Üniversitesi'nde Ekonomi alanında lisans diploması ve Warwick Üniversitesi'nde Operasyonel Araştırma alanında Master derecesine sahip. PepsiCo/Frito Lay, Dixons ve Maersk şirketlerinde sevkiyat (shipping) ve hızlı tüketim malları (fmcg) birimlerinde operasyon ve lojistik yönetimi görevlerinde bulundu. 2006'da Yunanistan Atina Scotwork ofisini kurdu ve iki yıl sonra da Türkiye Scotwork ofisinin kurulmasında ortak olarak görev aldı. Hemen hemen bütün sektörlerde Yunanca ve İngilizce eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekte. 2016'da Yunanistan'ın kredi kuruluşlarıyla olan müzakerelerini anlatan “Yunan müzakere hezimeti/ Ocak – Temmuz 2015” başlıklı ilk kitabını yayınladı. En önemli başarısının 90 feet'e kadar olan yelkenlileri kullanmak için alınan "Yachtmaster" kalifikasyonu olduğunu söylüyor.

En son Blog:

Either Or Proposals to Increase Pricing

We are always thrilled to hear when clients tell us about how they have used specific things they learned from us. One of my clients called last week to say she was getting some success around raising prices. One of the big challenges with raising pricing is...

En son Tweet:

Sekiz Adım Eğitim ve Danışmanlık A.Ş.
Sun Plaza Kat 13, Bilim Sokak
Maslak
34398 / İstanbul
Türkiye
+90 (0) 212 366 0251
iletisim@scotwork.com
Bizi takip edin
cpd.png
voty2016_sign_gold.png