Mike Freedman - Lisans Sahibi Türkiye

Mike Freedman

Mike Freedman 30 senedir Türkiye'de çalışan 57 yaşında İngiliz uyruklu olup çift vatandaşlığı vardır. 1981 yılında İngiltere'de Sheffield Hallam Üniversitesinden İnşaat Mühendis olarak mezun oldu ve 1985 yılında İkinci Boğaziçi Köprüsü müteahhitlerine inşaat teknolojileri ile ilgili tanıtım yapmak amacıyla İstanbul'a kısa bir ziyaret için gelmiş olmasına rağmen 30 ene sonra hala İstanbul'da bulunmaktadır. 

Mike Türkiye'de 1989 yılından itibaren lojistik sektöründe çalıştı ve 1994 yılından itibaren Transbeynak firmasının Genel Müdürlüğünü yürüttü. Transbeynak, ilaç sektöründe geniş yabancı müşteri portföyüyle bu sektöre Türkiye'de ilk ve en büyük hizmeti sunan firmaydı. Mike şirketini 2003 yılında İngiliz Exel Logistics firmasına sattı, (daha sonra da DHL tarafından satın alındı) ve satışı takip eden senede, satış protokolüne göre Exel DHL'i desteklemeye devam etti.  Mike 2004 yılından itibaren kendi kurduğu Midas Danışmanlık Ltd Şti ile Türkiye'ye yeni gelen veya gelmek isteyen yabancı firmalara değişik sektörlerde geniş kapsamlı danışmanlık ve müzakere hizmetleri sunmaktadır. 2008 yılında Scotwork Türkiye'yi kurup, Türkiye, Avrupa ve Orta Asya'da Scotwork Müzakere Yetenekleri kursları ve danışmanlık hizmetlerini binlerce müzakereceye sunmaktadır. Bu hizmetleri hem Türkçe hem de İngilizce olarak vermektedir. 

Mike'ın eşi Türk, iki çocukları var, her sene İngiltere'deki "Masters" Vetirenler basketbol turnavasına (hala!) katılıyor, Mike'ın doğum yeri Manchester, Old Trafford idi, desteklediği futbol takımı Manchester United (doğal olarak).