John McMillan - Kuruluş Ortağı

John McMillan - Senior Partner - Scotwork

John, Scotwork'un kurucusu ve Scotwork Müzakere Becerileri Eğitimi'nin yaratıcısıdır.

Uluslararası Pazarlama ve Ekonomi alanında eğitimini tamamladıktan sonra, endüstriyel satış mühendisi olarak kariyerine başlangıç yapmıştır. John'un bu ilk işi, bir tarafta büyük ticari sözleşmeleri, diğer tarafta sendika ile yönetim arasındaki müzakereleri yürütmeyi içeriyordu. O ana kadar mükemmel satış eğitimlerinden geçmiş olmasına rağmen, nasıl müzakere edileceği konusunda eğitim almamıştı. Taşeron bir yüklenici için bir süre Londra'da çalıştıktan sonra John, Scotwork'u kurmak için 1975 yılında İskoçya döndü.

John, Sendika müzakereleri üzerine yapılmış akademik bir çalışma ve kendi kişisel tecrübelerine dayanarak, İngiltere'nin ve hatta birçoklarına göre dünyanın, ilk teorik olmayan, beceri üzerine odaklı müzakere eğitimini yarattı.

2000 yılında ortağı Stephen White'a bayrağı teslim edene kadar, İngiltere ofisinin yönetimini  sürdürdü. Bu tarihte dünyanın en rekabetçi eğitim piyasası olan Kuzey Amerika'da Scotwork'u kurmak üzere  ABD'ne taşındı.

2005 yılında İngiltere'ye dönen John, bugün sayıları 35'e ulaşan uluslararası Scotwork ofislerinin kuruluş ve ağ geliştirme görevlerini üstlendi. Danışman kalitesinin iyileştirilmesinin yanı sıra, Scotwork Müzakere Becerileri  eğitiminin kapsamını genişletmek ve geliştirmek üzerine çalışmaktadır.  

John, müşteri ilişkilerini büyük ölçekli stratejik müzakerelerle sınırlandırmaktadır.