İdil Kaya - Danışman - Türkiye


İdil Kayaİdil KAYA, 1991 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü bitirmiş, hemen ardından Yapı Kredi Bankası'nda MT olarak işe başlamıştır. Banka'nın Ticari Pazarlama Departmanı'nın kuruluşunda yer alarak, yeni uygulamaların getirdiği müzakere durumlarını birebir yaşayarak kariyerine başlangıç yapmıştır. 1993 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne giderek, Bankacılık ve Finans üzerine Yüksek Lisansı'nı tamamlamıştır. 

Türkiye'ye dönüşte Koçbank, Fiba Factoring ve Expo Factoring gibi finansal kuruluşların Pazarlama, Satış ve Krediler bölümlerinde görev almıştır. Bankacılığın özelliği itibarı ile çelikten perakendeye, gıdadan inşaata, birçok değişik sektörün işleyişi hakkında bilgi edinmiştir. Yine geniş bir müşteri portföyüyle çalışmış olmanın sonucunda, KOBİ'lerden Uluslararası şirketlere, değişik boyutlardaki firmaların müzakere ihtiyaçları hakkında fikir sahibi olmuştur. 

2006 yılında bankacılığın rahat ve stressiz çalışma koşullarını içindeki girişimcilik ateşini söndüremeyerek terk eden İdil, eğitim sektöründe kendi işletmesini kurmuş ve bu sürede patron olarak müzakere etmeyi de deneyimlerine eklemiştir!

Türkçe ve İngilizce olarak Scotwork Müzakere Teknikleri Eğitimi sunuyor.